⏰ Nog 1 plek beschikbaar · Start 11 april 2026
Nog 1 van de 6 plekken beschikbaar
In de Opleiding Kleur leer je werken met het 78Color System. Daarna geef jij elke klant een analyse die echt voor haar klopt, niet een seizoen maar precies haar persoonlijke kleurenpalet.
500+ tevreden cursisten
Herken je dit?
Misschien doe je al jaren iets met cijfers, dossiers of klanten die je eigenlijk niet boeien. Je bent goed in je werk. Maar het voelt niet als jouw werk. Ondertussen weet iedereen in je omgeving dat ze bij jou moeten zijn als het over kleur en stijl gaat.
Carrièreswitch
Je zit vast in een baan die jou niks meer doet. Je denkt al jaren: ik zou dit zelf veel beter kunnen en veel leuker doen. Maar je weet niet waar je moet beginnen en je hebt geen papiertje om op te vallen.
Bestaande adviseur
Je werkt met de vier seizoenen. Lente, zomer, herfst, winter. Het werkt, maar het voelt te grof. Te veel mensen vallen in dezelfde categorie. Je weet dat er meer mogelijk is.
Het 78Color Systeem
De meeste systemen geven iedereen een seizoen. Lente. Zomer. Herfst. Winter. Alsof alle mensen in 4 hokjes passen. Het 78Color Systeem werkt anders.
De meeste systemen
78Color Systeem
Elke chip is een uniek kleurprofiel. 78 in totaal.
Het 78Color Systeem kent zes kleurkarakteristieken. Uit die zes worden de drie geselecteerd die het best bij jou passen.
Zes kleurkarakteristieken — drie worden geselecteerd
Gerangschikt op invloed (voorbeeld)
D — Dominant
Diep
Bepaalt de basis
B — Beïnvloedend
Warm
Stuurt de ondertoon
R — Richtinggevend
Gedempt
Verfijnt het palet
Kleuren zijn donker, met warme ondertoon, in rustige, niet felle tinten. Samengevat in één Personal Color Card.
Geen categorie. Geen "je bent een warme herfst". Elke klant krijgt een analyse die specifiek voor haar gemaakt is, gebaseerd op wie ze zelf is.
Wat jij je klant geeft
Een Persoonlijke Kleurenkaart met haar exacte kleurprofiel.
Geen folder met seizoensadvies, geen algemene lijst. Een kaart die nergens anders bestaat, geselecteerd door jou, specifiek voor haar.
Maximaal 6 cursisten per groep
Niet na afloop van de opleiding, maar op dag 1. De docent legt het systeem uit en jullie oefenen het meteen op elkaar. Elke dag een nieuw onderdeel, elke dag iets concreter. Tijdens elke les oefen je met het system en pas je het in de praktijk toe.
Dag 6: echte klanten, echte analyses
Jij geeft de kleuranalyse, inclusief bijpassende accessoires, terwijl de docent meekijkt en feedback geeft. Wat je meeneemt is niet alleen een certificaat, maar een analyse die je van begin tot eind zelf hebt gedaan.
Reserveer mijn plekErvaringen van cursisten
Gewone mensen met een sterk gevoel dat er meer in hen zat. Ze kozen voor een opleiding. Nu doen ze werk waar ze elke ochtend voor opstaan.
"Ik was succesvol in mijn toenmalige bedrijf, maar voelde me niet meer gelukkig. Uiteindelijk besloot ik het roer volledig om te gooien. De eerste stap op mijn weg van hoofd naar HART was het volgen van de kleur- en stijlopleiding bij Regien Strategier."
"Met de opleidingen Kleur, Stijl en Make-up van Regien Strategier is er een heel andere kant van mij tot bloei gekomen."
"Het is een feestje voor me om bezig te zijn met kleuren, stijlen, vormen, verhoudingen en harmonie. Wat een prachtig vak is dit!"
"Als ik terugkijk op mijn opleiding bij Regien Strategier, kan ik met zekerheid zeggen dat het een keerpunt was in mijn leven."
"Er ging echt een wereld voor me open! Dit was wat ik zocht en nu kon ik iedereen nog persoonlijker adviseren."
Wat je krijgt
Het programma
Alles wat je meekrijgt
Totale investering
€ 2.722,50
incl. BTW · alle materialen inbegrepen
Of spreid de betaling: 3 termijnen van € 907,50
Reserveer mijn plek
30+ jaar ervaring
Rosa — runt een grote schoonheidssalon en is visagist, nail- en eyelashspecialist. Samen met Regien mede-ontwikkelaar van Skin Color Cosmetics.
Over de opleiding
In plaats daarvan volgde ze de lerarenopleiding textielvormgeving aan de Academie de Schans in Amsterdam en gaf ze zestien jaar les op de PABO. Tot de creatieve vakken uit het curriculum werden geschrapt. Ze vertrok, teleurgesteld.
Wat daarna kwam, veranderde alles. Ze ontdekte beeldadvies. Meteen gegrepen. Ze reisde naar Engeland en volgde opleidingen bij Shades of Beauty, Your True Colors en First Impressions. Daar vond ze de basis voor wat later het 78Color System zou worden.
Terug in Nederland opende ze een kledingzaak in Amersfoort. Maandenlang knipte ze met de hand gekleurde papiersnibbels om de Personal Color Cards te ontwerpen: kleurkaartjes die je kunt meenemen, die van jou zijn.
Zo ontstond Regien Strategier Opleidingen. Dertig jaar lang verfijnde ze het systeem tot 78 unieke profielen. Niet als theorie. Als gereedschap voor de mensen die er elke dag mee werken.
"Ik wilde de verschillende combinaties (78) van de zes kleurkarakteristieken duidelijk in beeld brengen met een praktisch hulpmiddel: de Personal Color Card. Al duizenden mensen hebben zo'n praktisch kleurkaartje op zak!"
— Regien Strategier, oprichtster RSO
De vragen die de meeste studenten stellen voordat ze zich inschrijven.
Ja. De meeste studenten komen uit heel andere vakgebieden. Regien heeft accountants, leraren, HR-professionals en mensen uit de financiële sector opgeleid. Een achtergrond in mode of beauty is geen vereiste.
Wat telt: je werkt graag met mensen en je hebt een natuurlijk gevoel voor kleur. De 78Color-methode leer je stap voor stap vanaf het begin. Je hoeft niets te weten als je binnenkomt.
Dat is op te lossen. Doordat de groep maximaal 6 studenten telt, is er ruimte voor flexibiliteit. Een gemiste dag kan worden ingehaald of aangevuld met extra begeleiding. Dit is geen strak klassikaal programma waar je simpelweg een dag mist en achteropraakt.
Een online cursus geeft theorie. Deze opleiding geeft je een werkende praktijk. Concreet:
Na een workshop weet je iets. Na deze opleiding kun je iets.
Ja. De opleiding bestaat uit 6 dagen verspreid over ongeveer 4 maanden. De meeste studenten houden hun huidige baan aan terwijl ze hun eerste klanten opbouwen. Je hoeft dus niet te stoppen met wat je nu doet.
De opleiding kost €2.722,50 inclusief BTW. Je kunt betalen in 3 termijnen van €907,50.
Alle materialen zijn inbegrepen:
Er komen geen verborgen kosten bij.
Ja. Regien neemt persoonlijk de telefoon op en beantwoordt al je vragen zelf. Geen verkoopgesprek, geen assistent. Gewoon een eerlijk gesprek over of deze opleiding bij jou past.
Bel of mail haar direct. De contactgegevens staan hieronder.
Regien beantwoordt al je vragen persoonlijk. Bel of mail haar rechtstreeks. Ze neemt de tijd voor een eerlijk gesprek.
De groep bestaat altijd uit maximaal 6 deelnemers. Niet als marketingtruc, maar omdat persoonlijke begeleiding op dit niveau simpelweg niet schaalbaar is.
Wacht je tot volgende keer? Dan begint de volgende groep pas over maanden. De laatste plek gaat naar de eerste die zich inschrijft. Er is geen wachtlijst.
€2.722,50 incl. BTW. Geen verborgen kosten.